Naga MarketsNotowania złotego (PLN) wracają do stabilizacjiNastawienie risk-off, które dominowało na globalnych rynkach finansowych w poprzednim tygodniu, mocno uderzyło w wycenę polskiego złotego. W piątek dramatyczne przeceny złotego się jednak zatrzymały, a notowania indeksu BOSSAPLN ustabilizowały się w okolicach 86,70-86,80 pkt. Dzisiaj rano notowania indeksu BOSSAPLN delikatnie odbijają w górę, niemniej wciąż pozostają niedaleko piątkowego zamknięcia.

Analogiczne ruchy miały miejsce na wykresach głównych par walutowych z polskim złotym. Notowania USD/PLN w poprzednim tygodniu podskoczyły do okolic nawet 3,90, jednak ostatecznie stabilizują się w rejonie 3,87-3,88. Z kolei wartość kursu EUR/PLN podskoczyła w piątek chwilowo nawet do rejonu 4,58, niemniej ostatecznie zakończyła tydzień w okolicach 4,5450 i dzisiaj rano porusza się blisko 4,54.

Dzisiaj w Polsce pojawią się dane dotyczące przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia za wrzesień, jednak prawdopodobnie pozostaną one w cieniu sytuacji na świecie. W centrum uwagi inwestorów w poprzednim tygodniu był niepokój związany z Covid-19, a dokładniej, z rosnącą liczbą zakażonych na świecie. To on przyczynił się do przecen aktywów uznawanych za bardziej ryzykowne, w tym walut EM, do których należy złoty.

Na początku bieżącego tygodnia nastroje mogą być lepsze, a inwestorzy mogą już spróbować chłodniej spojrzeć na statystyki, wyczekując informacji o wpływie wprowadzonych niedawno restrykcji na rozwój pandemii. W centrum uwagi może znaleźć się także debata prezydencka w USA, która może przynajmniej na jakiś czas odsunąć uwagę inwestorów od pandemii.

Ogólnie jednak na globalnych rynkach, w tym na rynku polskiego złotego, dominuje niepewność, co negatywnie odbija się na złotym i może ograniczać jego potencjał do wzrostów.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here