Naga Marketszwinięte banknoty 100 PLNKońcówka poprzedniego tygodnia na rynku polskiego złotego przyniosła wyhamowanie dynamicznych zniżek wartości rodzimej waluty. Indeks BOSSAPLN w czwartek i piątek stabilizował się w okolicach 85 pkt., czyli na najniższych poziomach od drugiej połowy maja br. Dzisiaj rano widzimy kontynuację tej tendencji – polski złoty pozostaje pod delikatną presją podaży, jednak ogólnie, indeks BOSSAPLN porusza się w konsolidacji w okolicach poziomów z piątku.

Na rynku polskiego złotego nieustannie mocno odbija się rozwój wydarzeń na globalnym rynku. W ostatnich dniach dolar wyraźnie się umocnił, odbijając się od okolic tegorocznych minimów, To z kolei przełożyło się na kurs eurodolara, który dynamicznie spadał. Analogie były dostrzegalne na parach ze złotym, przy czym warto pamiętać, że PLN znalazł się pod presją podaży jako waluta EM, bardziej narażona na spadek wartości wynikający z rosnącej awersji inwestorów do ryzyka.

Te artykuły również Cię zainteresują
W rezultacie, notowania USD/PLN w ostatnim czasie dynamicznie ruszyły w górę, docierając do okolic 3,96. Dolar nie był tak silny w relacji do złotego od lipca br. W przypadku kursu EUR/PLN także doszło do istotnego podbicia zmienności, przy czym notowania tej pary walutowej dynamicznie zwyżkowały w pierwszej połowie poprzedniego tygodnia, zaś przez ostatnie dwie sesje odreagowały ten ruch spadkiem.

Dzisiaj czekają nas ważne publikacje indeksów PMI dla wielu gospodarek, w tym dla Polski. Niemniej, schodzą one na dalszy plan w obliczu nadchodzącego wyniku wyborów prezydenckich w USA. Wybory w USA doprowadzą prawdopodobnie do utrzymania się dużej zmienności na rynku walutowym, w tym także na parach z PLN.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Warto przeczytać również:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here