Naga Markets

Notowania złotego na rozdrożu. Kurs USD/PLN blisko poziomu 4,00Cena 4.00 opisywana była już kilka razy. Jej znaczenie jest duże dla pary walutowej USDPLN, co widać dzięki obszarowi zaznaczonemu na niebiesko. W okresie VI.2020 -XI.2021 był to kluczowy opór, co zaznaczyłem spadkowymi strzałkami. Każdorazowe podejście do tego obszaru było sygnałem do umocnienia PLN.

Notowania złotego (USD/PLN) znajdują się blisko poziomu 4,00

Obecnie, kiedy notowania USDPLN dotarły do równej wartości od góry,  należy to miejsce  traktować jako wsparcie. Wynika to z listopadowych wzrostów wartości USD, które doprowadziły do utworzenia szczytu 4.20. Spadki do tego miejsca mogą być dużą korektą, która wpłynie na osłabienie polskiej jednostki monetarnej.Niestety nie jest to pewne, gdyż po drodze przełamanych zostało kilka lokalnych wsparć. Pierwszym kandydatem na dołek była zielona strefa 4.10, która dwa lata temu była istotnym elementem we wzrostowej strukturze wykresu. Po jej przełamaniu warto było zwrócić uwagę na poziom 4.05, gdzie utworzył się lokalny dołek. Jednak i on nie przetrwał długo. Dlatego ostatnią linią obrony dla dolara jest zielona linia trendu wzrostowego.

Notowania USDPLN
Notowania USDPLN

Jeżeli dziś pojawi się biała świeca w tym miejscu, to wzrok należy skierować ponownie na kolor pomarańczowy i zielony. Niskie wartości RSI sugerują, że fala umocnienia PLN jest już długa i rozbudowana. Jest to zagrożenie dla podaży, choć ta strona rynku może odwołać się do wskaźnika MACD, który nadal spada.

Podsumowując, przyszłość USDPLN, ta bliższa i ta dalsza, zależy od zachowania inwestorów w obszarze bieżącego wsparcia 4.00. Utrzymanie się powyżej tej wartości, to zaproszenie do ataku na opór oddalony o 22 grosz.  Przełamanie, to powrót mocnego złotego tak jak to miało miejsce w okresie opisanym w pierwszym akapicie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: us500 | kryptowaluty bitcoin | cena akcji selvita | kurs kryptowaluty | kurs euro prognozy 2021 | 1 lira turecka | średni kurs forinta |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here