Naga Markets

Indeks złotego systematycznie rośnie

Sytuacja na rynku polskiego złotego jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się na globalnych rynkach walutowych. Jak zwykle, kurs polskiego złotego w ujęciu światowym jest w dużym stopniu uzależniony od dynamiki zmian kursu eurodolara – a ten w ostatnich dniach zwyżkował, powracając do okolic parytetu.W rezultacie, notowania USD/PLN w ostatnich dniach zniżkowały, natomiast dzisiaj rozpoczynają tydzień od wąskiej konsolidacji w okolicach 4,65. Z kolei w przypadku kursu EUR/PLN zniżki w ostatnich dniach były łagodniejsze i sięgnęły okolic dzisiejszych 4,69.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

W tym tygodniu w kalendarzu danych makro dla Polski dominować będą odczyty związane z inflacją. O ile dzisiejsza publikacja Wskaźnika Przyszłej Inflacji wg BIEC powinna mieć ograniczony wpływ na rynki, to większym echem mogą odbić się odczyty inflacji CPI (finalny odczyt w czwartek) oraz inflacji bazowej (piątek) za sierpień.

Tymczasem we wtorek w Polsce opublikowane zostaną informacje na temat bilansu płatniczego, które jednak najprawdopodobniej zostaną przyćmione przez wyczekiwany pół godziny później odczyt inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych – który zdecydowanie powinien być kluczową informacją na światowych rynkach walutowych w tym tygodniu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji eurocash | indeks dax | lotos akcje cena | notowanie kryptowalut | aktualny kurs korony szwedzkiej | allegro akcje kupno | dolar nowozelandzki euro |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków: Dolar traci na rzecz euro i funta po słowach EBC
Następny artykułPortfel zamówień grupy Seco/Warwick wynosił 521 mln zł na koniec czerwca
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here