Naga Markets

Notowania złotego (EUR/PLN) zyskują na początku dzisiejszej sesji. Wyhamowanie korekty PLNPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi próbę odbicia eurodolara po spadku oraz wyhamowanie impulsu korekcyjnego na PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,6232 PLN za euro, 4,1013 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,4399 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4299 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,172% w przypadku obligacji 10-letnich.

Notowania złotego (EUR/PLN) umacniają się w środę

Ostatnie godziny obrotu na rynkach przyniosły dynamiczną reakcję na odczyt PPI z rynku amerykańskiego, który wyniósł 9,6% r/r. Najwyższe wskazanie po 2010r.sugeruje podtrzymanie presji również w przypadku CPI i podbija scenariusz szybszego zacieśniania ze strony Fed. Posiedzenie Amerykańskiej Rezerwy Federalnej będzie dziś wydarzeniem dnia, gdzie rynek spodziewa się ograniczenia wsparcia (tzw. tapering) oraz sugestii podwyżek w przyszłym roku.Rynek pozycjonuje się nabywając dolara (tygodniowe maksima), co oczywiście podbija presję wokół walut EM. Na rynku złotego wydaje się iż obserwujemy lekkie przygaszenie aktywności – po 16 groszowym umocnieniu wobec euro wystąpiła ok. 4-5 groszowa korekta.

Notowania BOSSAPLN
Notowania BOSSAPLN

W trakcie dzisiejszej sesji rynek pozycjonować się będzie pod wieczorny Fed. Otrzymamy również pakiet danych dot. CPI z Europy: m.in. Wlk Brytania oraz Francja.

Z rynkowego punktu widzenia dynamika ruchów wokół PLN spadła. Koszyk BOSSA PLN pozostaje pod oporem na 84,5 pkt.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here