Naga Markets

Notowania złotego (EUR/PLN) idą w ślad za eurodolarem i minimalnie się osłabiają Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi dalszą presję na realizacje zysków na eurodolarze, co sugeruje również nieco słabszego PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5803 PLN za euro, 4,2753 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,4442 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3774 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 6,534% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego lekko się cofa na rynku

Ostatnie godziny handlu na rynkach przyniosły lekkie ruchy korekcyjne. Trwa test na ile realne jest ostatnie odbicie, po dłuższych spadkach, i o jakich zakresach może „myśleć” strona popytowa. W mojej opinii jest to tylko korekta wzrostowa w dłuższym trendzie spadkowym, niemniej zakresy potencjalnego odbicia nie zostały jeszcze zrealizowane (na indeksach).Ostatnie godziny przyniosły również szereg publikacji z zakresu inflacji, zarówno europejskiej (8,1% r/r) jak i polskiej (13,9% r/r). Wskazania te sprzyjają nastawieniu zakładającemu dalsze próby zacieśniania ze strony instytucji centralnych.

Notowania EURPLN
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy odczyt indeksu PMI dla gospodarki polskiej. Rynek spodziewa się odczytu na poziomie 52.3 pkt.

Z rynkowego punktu widzenia potencjał umocnienia PLN zdaje się przygasać. Równocześnie dziś ma mieć potencjalnie miejsce ogłoszenie zwolnienia środków w ramach KPO, co może tymczasowo wesprzeć krajowe aktywa.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

NED

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here