Naga MarketsNotowania złota zwyżkują, Fed znajduje się w centrum uwagiPo poniedziałkowej dynamicznej zwyżce, wczoraj notowania złota wzrosły już delikatnie. Dzisiaj rano ceny kruszcu kontynuują delikatny ruch w górę, oscylując tuż powyżej poziomu 1870 USD za uncję. To najwyższe poziomy notowań złota od stycznia bieżącego roku.

Notowania złota kontynuują ruch w górę

Zwyżce notowań złota już od ponad półtora miesiąca sprzyja ruch spadkowy notowań amerykańskiego dolara, z którym ceny kruszcu są negatywnie skorelowane. Z technicznego punktu widzenia, zarówno na dolarze, jak i na złocie, docieramy powoli do kolejnych punktów, które mogą zatrzymać ostatnie ruchy. Indeks dolara porusza się już niewiele powyżej tegorocznych minimów – i ten poziom może sprowokować przynajmniej wyhamowanie zniżek, a może nawet korektę wzrostową. Z kolei na wykresie notowań złota dochodzimy do kolejnego poziomu Fibonacciego, pokazującego zniesienie połowy ruchu spadkowego, rozpoczętego w sierpniu poprzedniego roku, a zakończonego w marcu br. To może być dla notowań złota najbliższa bariera.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem dzisiaj w centrum uwagi inwestorów na rynku złota jest Rezerwa Federalna. Dzisiaj opublikowane zostaną minutes z ostatniego posiedzenia Fed, w których inwestorzy będą dopatrywać się przede wszystkim informacji na temat podejścia przedstawicieli Fed do inflacji. Niedawne, wyższe od oczekiwań odczyty inflacji mogą być dla członków Fedu pretekstem do przekazania informacji na temat możliwego zacieśniania polityki monetarnej. Na razie jednak wypowiedzi przedstawicieli tej instytucji były ostrożne i wskazywały wiarę w tymczasowość podwyższonej inflacji. Minutes z pewnością mogą rzucić więcej światła na opinie poszczególnych decydentów w tej sprawie.

Notowania złota – dane dzienne

O ile krótkoterminowo ceny złota mogą wykazać podwyższoną zmienność i odreagowanie spadkowe, to długoterminowe perspektywy dla cen tego metalu nieustannie pozostają wzrostowe, głównie za sprawą dużego prawdopodobieństwa utrzymania się wysokiej inflacji na świecie przez dłuższy czas, jak również ze względu na programy stymulacyjne oraz niepewność, związaną z sytuacją pandemiczną na świecie.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje forum | kurs kuny chorwackiej | mercator kurs | pknorlen notowania | newconnect akcje | wig20 akcje | kurs lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here