Naga MarketsCena złota w korekcie spadkowejPoziom 2000 USD za uncję jest obecnie kluczowym oporem na wykresie cen złota – jest to przede wszystkim ważna psychologiczna bariera. Niemniej, strona popytowa na rynku tego kruszcu dzisiaj po raz kolejny próbuje się z nią zmierzyć.

Notowania złota dzisiaj po raz pierwszy znalazły się powyżej poziomu 2000 USD za uncję, co oznacza, że w najbliższych dniach możemy już mieć do czynienia z próbą trwałego wybicia ponad ten opór.

Warto mieć na uwadze, że kupującym na rynku złota wciąż sprzyja słabość amerykańskiego dolara. Indeks USD jest już na najniższych poziomach od maja 2018 r. Notowania złota pozostaną zapewne w dużym stopniu zależne od sytuacji na rynkach walutowych.

Czy poziom 2000 USD za uncję zostanie w końcu pokonany? Na razie nic nie jest przesądzone, a sytuacja na rynku złota jest równie nerwowa i zmienna jak sytuacja na całym globalnym rynku finansowym.

Chociaż średnioterminowe perspektywy dla cen złota pozostają wzrostowe, to w najbliższych dniach bariera 2000 USD może powstrzymać kupujących. Wielu inwestorów może wykorzystywać fakt dotarcia cen złota do tego poziomu, aby zrealizować zyski.

Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here