Naga MarketsNotowania złota znajdują się pod presją podażyW pierwszej połowie bieżącego tygodnia notowania złota znajdują się pod presją podaży. W dużej mierze takiemu scenariuszowi sprzyja umocnienie amerykańskiego dolara w ostatnich dniach, wywierające presję na spadek cen kruszcu.

Notowania złota pod presją umocnionego dolara

Obecnie notowania złota oscylują w okolicach 1765-1770 USD za uncję, a więc zbliżyły się już do okolic 1756-1763 USD za uncję – ten rejon wcześniej działał jako techniczny opór, zaś obecnie jest to najbliższe wsparcie, które najprawdopodobniej właśnie dzisiaj może być już testowane.

Te artykuły również Cię zainteresują
W centrum uwagi  inwestorów podczas środowej sesji jest amerykański Fed. Dzisiaj ma zapaść decyzja w sprawie stóp procentowych w USA (tutaj jednak nie są oczekiwane żadne istotne zmiany), natomiast dużo spekulacji krąży wokół późniejszej konferencji po posiedzeniu FOMC. Inwestorzy oczekują, że w obliczu ostatnich dobrych danych makro z USA, amerykański Fed może być mniej „gołębi” niż dotychczas i może dać jakiś impuls do wzrostu rentowności amerykańskich obligacji, a tym samym do umacniania się USD.

Notowania złota – dane dzienne

Sytuacja na rynku dolara ma istotne przełożenie na ceny złota, więc informacje z Fed mogą przesądzić o wyniku dzisiejszej sesji. O ile krótkoterminowo na rynku złota może pojawiać się presja spadkowa, to długoterminowe perspektywy pozostają wzrostowe.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator cena akcji | s&p 500 index | koszt dolara | cena akcji biomed | analizy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here