Naga MarketsNotowania złota. Złoto trzyma się poziomu 1880 dolarówCena złota utrzymuje się cały czas w okolicach 1880 dolarów za uncję. Królewskie metal otrzymuje ostatnio wsparcie ze strony słabszego dolara. Odwrotna korelacja pomiędzy tymi dwoma aktywami to popularne zjawisko na rynkach finansowych, które występuję dość często. Dolar ważony obrotami handlowymi jest wyceniany aktualnie najniżej od początku stycznia.

Kurs złota pozostaje silny w obliczu słabego dolara

Dodatkowo rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji spadły wczoraj do poziomu 1,62, na czym skorzystał królewski metal. Ostatnio jednak widać powrót zainteresowania złotem, który jest mierzony napływem kapitału do funduszy ETF. Wczoraj na ten rynek wpłynęło ponad 6,6 ton metalu. Od początku miesiąc wpływy wynoszą już blisko 34 tony. Widać, że niektórzy inwestorzy ponownie zaczęli traktować złoto i instrumenty oparte o ten surowiec (ETF-y) jako zabezpieczenie przed inflacją.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozycjonowanie netto na COMEX, źródło: WGC

Złoto również coraz częściej jest wybierane przez zarządzających funduszami. Z kolei w przypadku inwestorów spekulacyjnych odnotowujemy wzrost długich pozycji na kontraktach futures. Ostatnie dane CFTC pokazały ponad 282 tys. kontraktów „long” oraz 89,9 tys. kontraktów z pozycją „short”. Liczba pozycji długich zwiększyła się w porównaniu do poprzedniego okresu tygodniowego o niespełna 12 tys. z kolei krótkie pozycje zostały zredukowane o ponad 9,5 tys.

Z technicznego punktu widzenia złoto w ostatnim czasie wygenerowało sygnał kupna przełamując górne ograniczenie flagi, w której to obrębie znajdowało się od sierpnia 2020 roku. Po ostatnich dynamicznych wzrostach naturalnym zjawiskiem powinna być korekta spadkowa nawet w okolice 1844 USD. W długim terminie jednak złoto powinno osiągnąć poziom 1953 USD/oz, czyli maksima z początku 2021 roku.

Wykres złota (CFD), interwał D1, źródło: TMS Brokers
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: benefit akcje | Korona islandzka | bitcoin wykres roczny | ceny akcji pgnig | biomed lublin cena akcji | analizy gieldowe | pgnig akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here