Naga MarketsWczorajsza sesja na rynku złota zakończyła się na wyraźnym minusie. Notowania kruszcu co prawda przez sporą część sesji poruszały się tuż powyżej technicznego wsparcia w okolicach 1863 USD za uncję, jednak ostatecznie przebiły tę barierę w dół, schodząc do rejonu 1820-1830 USD za uncję.

Notowania złota kontynuują przecenę

Dzisiaj rano notowania kruszcu kontynuują przecenę, ale jest ona już mniej dynamiczna. Kolejne techniczne bariery na wykresie cen złota to okolice 1800 USD za uncję, gdzie obecnie znajduje się 200-sesyjna średnia ruchoma (jest to również pewna psychologiczna bariera), zaś niżej wsparcie znajduje się w okolicach 1763 USD za uncję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dlaczego notowania złota wczoraj tak wyraźnie zniżkowały? Złożyło się na to kilka czynników. Pierwszym ciosem były doniesienia o kolejnej skutecznej szczepionce na Covid-19, tym razem ze strony firmy AstraZeneca, które wzmogły na rynku nastawienie risk-on. Później na pierwszy plan wybiły się uspokajające informacje z USA – wiele wskazuje na to, że zmiana na fotelu prezydenta przebiegnie bez większych problemów. To podbiło wartość amerykańskiego dolara i, tym samym, negatywnie wpłynęło na notowania złota.

Zejście cen złota poniżej wspomnianego poziomu wsparcia oznacza, że w krótkoterminowej perspektywie na rynku kruszcu mogą nadal dominować sprzedający, a zejście poniżej 1800 USD za uncję jest prawdopodobnym scenariuszem. Jednocześnie, warto jednak pamiętać o długoterminowej perspektywie, która jest lepsza ze względu na fakt, że w obliczu obecnego kryzysu nieuniknione jest utrzymywanie się niskich stóp procentowych na świecie jeszcze przez dłuższy czas. Na scenariusz wsparcia monetarnego i fiskalnego wskazuje także prawdopodobna nominacja Janet Yellen na nowego Sekretarza Skarbu USA.

Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here