Naga MarketsDzisiejsza sesja na rynku złota jest nerwowa. Nie jest to jednak zaskoczenie, bowiem wyścig prezydencki w USA wprowadza na rynek wiele niepewności, a to przekłada się na podwyższoną zmienność na rynkach wielu aktywów. Złoto, jako surowiec w dużej mierze uzależniony od wahań nastrojów inwestorów ze względu na duży udział popytu inwestycyjnego w stosunku do popytu przemysłowego, jest w dużym stopniu narażony na wahania cenowe w tym okresie.

Sesja na rynku złota jest nerwowa

Na początku tygodnia ceny złota rosły na skutek prognoz, że Joe Biden ma przewagę w wyborach prezydenckich. Dzisiaj jednak pojawiła się realna szansa na reelekcję Trumpa, co sprawiło, że złoto nerwowo oddało część wcześniejszych zwyżek.

Tak czy inaczej, sytuacja nie jest przesądzona, a dodatkowo pojawiły się wzmianki, że sprawa wyborów trafi do Sądu Najwyższego, co tym bardziej opóźniłoby publikację ostatecznego wyniku.

O ile dzisiaj nerwowość na rynku może utrzymać się w kolejnych godzinach, to warto będzie także zwrócić uwagę na dane makro z USA, wśród których pojawi się odczyt ADP oraz ISM dla usług. Obie informacje mogą mieć przełożenie na wartość USD, a tym samym, na ceny złota.

Notowania złota – dane godzinne

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here