Naga MarketsPo fatalnym początku bieżącego tygodnia, notowania złota zaczęły odrabiać straty. Notowania tego kruszcu odbiły się w górę od technicznego wsparcia w okolicach 1800 USD za uncję i dzisiaj rano oscylują w rejonie 1820 USD za uncję. Na razie odbicie jest relatywnie niewielkie w porównaniu do skali wcześniejszych zniżek – warto pamiętać, że jeszcze w poniedziałek rano cena złota oscylowała powyżej poziomu 1860 USD za uncję.

Mimo że cena złota rośnie, na razie trudno mówić o powrocie optymizmu na rynek tego kruszcu. Na razie odbicie cen złota w górę powinno być traktowane jako odreagowanie po gwałtownej przecenie. W perspektywie najbliższych dni i tygodni, głównym zagrożeniem dla cen złota są perspektywy okiełznania pandemii dzięki szczepionce, ponieważ to zmniejsza zainteresowanie złotem jako tzw. bezpieczną przystanią.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej, długoterminowe perspektywy dla cen złota nadal wskazują na możliwość powrotu do zwyżek w perspektywie kilku miesięcy czy roku. Wynika to z faktu, że w Stanach Zjednoczonych najprawdopodobniej jeszcze przez dłuższy czas będzie trwało stymulowanie gospodarki drogą fiskalną i monetarną, co negatywnie wpływać będzie na wartość amerykańskiego dolara – a tym samym, pozytywnie na ceny złota.

Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here