Naga MarketsNotowania złota z odreagowaniem spadkowym W ubiegłym tygodniu notowania złota dynamicznie pięły się w górę, przebijając rejon oporu w okolicach 1755-1763 USD za uncję i kończąc miniony tydzień na najwyższych poziomach od prawie dwóch miesięcy. W tym tygodniu cenom złota nie udało się jednak kontynuować zwyżek – zamiast tego widzimy delikatną korektę.

Notowania złota z delikatną korektą

Nadal jednak notowania kruszcu poruszają się powyżej poziomu 1763 USD za uncję, co sugeruje, że obecny spadek jest jedynie korekcyjnym ruchem w dół, testującym siłę niedawnego wybicia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania złota – dane dzienne

Jeśli notowaniom złota uda się w tym tygodniu utrzymać powyżej wspomnianego poziomu wsparcia (a jeszcze do niedawna oporu), to będzie to sygnał gotowości do powrotu do trwalszego trendu wzrostowego. Warto jednak mieć na uwadze to, że obecnie sytuacja na rynku złota w dużej mierze zależy od zmian wartości amerykańskiego dolara. O ile na razie USD się osłabia, to nawet z technicznego punktu widzenia istnieje groźba korekty wzrostowej na tym rynku, a to mogłoby ostudzić zapał inwestorów na rynku złota.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s p 500 | kursy kryptowalut prognozy | gbp online | jsw gpw | notowania pkn orlen |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here