Naga MarketsNotowania złota z najgorszym tygodniem od 15 miesięcyNotowania amerykańskiego dolara znajdują się właśnie na dobrej drodze do wypracowania najlepszego tygodnia od września poprzedniego roku. Ten fakt mocno przełożył się na ceny złota, które z kolei notują wyjątkowo słaby tydzień. Wiele wskazuje na to, że notowania złota zakończą bieżący tydzień najgorzej od marca 2020 roku.

Notowania złota spadają w wyniku umocnienia dolara

Po kilku spadkowych sesjach, wczoraj cena kruszcu dotarła do rejonu 1767-1770 USD za uncję, czyli poziomu, który służył jako ważne techniczne wsparcie na przełomie kwietnia i maja. Tym razem poziom ten również zadziałał jako baza do odbicia cen złota w górę, które widzimy podczas dzisiejszej sesji.Impulsem do przecen złota był zwrot Rezerwy Federalnej w jastrzębią stronę i ogłoszenie planów wcześniejszej podwyżki stóp procentowych niż oczekiwano. Niemniej, nie zmienia to faktu, że podwyżek tych i tak raczej nie zobaczymy wcześniej niż za 18 miesięcy (obecne plany zakładają pierwszą podwyżkę w 2023 r.). W rezultacie, reakcja inwestorów na rynku złota na komunikat Fed mogła być przesadzona.

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

Oczywiście po takim szoku, ceny złota mogą najpierw szukać stabilizacji, natomiast fundamentalne perspektywy na tym rynku niewiele się zmieniły – kolejne miesiące będą upływać pod znakiem wysokiej inflacji na świecie, a to będzie sprzyjać powrotowi cen złota do zwyżek.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: konto forex | dolar | cena dolara | kurs.funta | dow jones notowania | intercars akcje | akcje dino |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here