Naga MarketsNotowania złota z korekta spadkową Nowy tydzień zaczyna się dla cen złota spadkowo. Notowania kruszcu kontynuują zniżkę rozpoczętą w piątek i obecnie zeszły one poniżej poziomu 1740 USD za uncję.

Notowania złota zaczynają tydzień od spadku

Spadek notowań złota nie jest zaskoczeniem dla inwestorów, biorąc pod uwagę uwarunkowania techniczne na wykresie tego surowca. W drugiej połowie poprzedniego tygodnia ceny złota dotarły bowiem do ważnego poziomu oporu, czyli okolic 1760 USD za uncję. Reakcja strony podażowej była więc w tym rejonie oczekiwana.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto, osunięciu się notowań złota w dół sprzyja sytuacja na wykresie wartości amerykańskiego dolara. Od piątku notowania USD rosną, korygując niedawne, trwające półtora tygodnia, zniżki.

Notowania złota – dane dzienne

Podobnie jednak jak w przypadku dolara na razie zwyżka ta powinna być traktowana jako korekta, tak samo na złocie spadek notowań prawdopodobnie jest tymczasowy. W obliczu globalnej niepewności wywołanej pandemią, przedłużającej się ultraluźnej polityki monetarnej w USA oraz coraz większej presji inflacyjnej, jest duża szansa na zwiększone zainteresowanie złotem jako inwestycją wśród globalnych inwestorów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda rekomendacje | kurs akcji biomed lublin | prognozy giełdowe 2020 | kursy funta | funt notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here