Naga Marketssztaba złota leżąca na złotych monetachKurs złota w ostatnim tygodniu handlowym generował dużo sygnałów inwestorom tego rynku. Między innymi mogli oni dostać sygnał zakupowy, który z boxa dał szanse na wyciągnięcie z ruchu około 60 – 70 USD z 120 dolarowego podejścia, co opisywane było podczas poprzedniej analizy waloru. W tym momencie złoto wykonuje niewielkie cofnięcie, które może zostać podczas kolejnych sesji wykorzystane jako kolejna okazja do zajmowania pozycji długich – jeśli tylko strona popytowa będzie w stanie utrzymać aktualny sentyment rynkowy. Zobaczmy zatem wykres złota z perspektywy interwału czasowego D1.


XAUUSD dociera do targetów, co dalej z metalem szlachetnym? Złoto na wykresie D1

Zdecydowanie jednym z najbardziej przeglądanych i obserwowanych walorów podczas handlu o tak dużej zmienność jest złoto i srebro. Srebro jednak nie wykonuje aż tak ciekawych ruchów jak jego starszy brat, dlatego dzisiaj warto będzie obejrzeć sytuację techniczną właśnie złota. W tym momencie złoto dociera do poziomu 1607 dolarów za uncję.

Zobacz również: Inwestowanie w nieruchomości w czasach kryzysu – Wojciech Orzechowski

Zdaje się, że rynek cofa część notowań – jednak postrzegane może być w kategoriach standardowego ruchu korekcyjnego. Nic nie może wiecznie trwać – w tym trend, tym bardziej w obecnym czasie sporych zawirowań. Jednak zdaje się, że zejście, które może mieć jeszcze zasięg około 30 USD – 40 USD za uncję można będzie wykorzystać jako kolejną okazję do szukania pozycji długich. Rynek wcześniej musi wyhamować spadki zanim przełamany zostanie poziom wsparcia oznaczony na poniższym wykresie.

wykres Gold XAUUSD D1 28.30.2020
Gold XAUUSD D1 28.30.2020

Jeśli taki schemat miałby się pojawić, wówczas strefa 1580 USD – 1550 USD będzie idealną strefą do szukania sygnałów zakupowych. Celem dla kolejnych wzrostów może być nawet próba nadbicia ostatniego szczytu, wytworzonego podczas piątkowej sesji handlowej. Negacja dalszych wzrostów będzie wyłamanie dołka – czyli wsparcia z poziomu 1550 USD za uncję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here