Naga MarketsNotowania złota wyhamowałyWczorajsza sesja doprowadziła notowania złota do poziomu niemal 2000 USD za uncję. Niemniej, ta psychologiczna bariera zatrzymała stronę popytową. Wtorkowa sesja przyniosła podwyższoną zmienność, jednak ostatecznie zakończyła się na niewielkim plusie. Dzisiaj ceny złota oscylują w okolicach 1970-1975 USD za uncję.

Notowania złota zależne od kursu amerykańskiego dolara

Wyhamowanie zwyżek notowań złota jest powiązane nie tylko z dotarciem do ważnego psychologicznego poziomu oporu, lecz także z zatrzymaniem się spadków wartości amerykańskiego dolara. Notowania złota i wartość USD wykazują negatywną korelację, a niedawna zniżka notowań amerykańskiej waluty była jednym z czynników napędzających wzrosty cen złota.

Warto mieć także na uwadze to, że inwestorzy dzisiaj mogą wstrzymywać się od zdecydowanych ruchów ze względu na wyczekiwaną decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych oraz konferencję po posiedzeniu FOMC. Co prawda oczekiwane jest pozostawienie stóp w USA na niezmienionym poziomie, jednak i tak komentarze FOMC mogą wpływać na wartość USD i pośrednio na złoto. Druga połowa tego tygodnia będzie także obfitować w ważne dane makro z USA, które także prawdopodobnie nie pozostaną obojętne dla wycen USD i złota.

Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here