Naga MarketsNotowania złota wyhamowały zwyżkę w rejonie 1870 USD za uncję i oddały jej częśćPo wyraźnych zwyżkach notowań złota w pierwszej połowie listopada, notowania tego kruszcu wyhamowały zwyżkę w rejonie 1870 USD za uncję i oddały jej część. Dzisiaj rano notowania złota poruszają się w rejonie 1840-1850 USD za uncję.

Notowania złota z wyhamowaniem zwyżki

Największą presję na spadek notowań złota nieustannie wywiera siła amerykańskiego dolara – tym większa, im bardziej śmiałe są plany Rezerwy Federalnej w zakresie zacieśniania polityki monetarnej w USA. Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli Fed sugerują, że już w grudniu będą oni debatować nad możliwością przyspieszenia tempa taperingu QE.W obliczu dobrych danych makro, które w ostatnim czasie pojawiały się w Stanach Zjednoczonych, z pewnością pojawią się także spekulacje na temat możliwości przedstawienia przez Fed konkretnego terminu potencjalnej podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że sytuacja na rynku złota nie jest zupełnie oderwana od sytuacji na rynkach pozostałych surowców. Negatywnie na ceny kruszcu przekładają się m.in. zniżki cen ropy naftowej, gdyż obniżają one oczekiwania związane z przyszłym poziomem inflacji.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here