Naga MarketsNotowania złota walczą o neutralne zakończenie tygodnia Bieżący tydzień przynosi dużo emocji na rynku złota. Wczoraj notowania kruszcu po raz kolejny zniżkowały, schodząc do okolic 1740 USD za uncję, czyli do najniższego poziomu od sierpnia br. Dzisiaj natomiast odreagowują ten ruch, na razie docierając do okolic 1755 USD za uncję.

Notowania złota odreagowują wczorajsze spadki

Tym samym, złoto walczy obecnie o neutralne zakończenie tygodnia. Może się to udać, zważywszy na fakt, że dzisiaj cieniem na nastrojach inwestorów na nowo położyły się problemy chińskiego dewelopera Evergrande. Obawy o jego niewypłacalność rozbudziły wśród inwestorów nastawienie risk-off, które pomogło dzisiaj w zwyżkach notowaniom złota, traktowanego jako tzw. bezpieczna przystań.Niemniej, cały bieżący tydzień pokazał parę sygnałów ostrzegawczych dla inwestorów na rynku złota, świadczących o tym, że w najbliższych miesiącach surowiec ten może znaleźć się pod presją podaży. Wczoraj o słabości strony popytowej na rynku złota świadczył fakt, że zostało ono przecenione mimo spadku wartości dolara.

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

Ponadto, wiele wskazuje na to, że nie tylko Fed, lecz także inne banki centralne, będą sygnalizować coraz większą gotowość do zacieśniania polityki monetarnej, co dla złota na ogół oznacza większą presję na spadek notowań.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs oncoarendi | cyfrowy polsat cena akcji | amica kurs | plus 500 | aktualny kurs dolara | lotos akcję | pgnig gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here