Naga MarketsNotowania złota w rejonie 1800 USD za uncjęSiła amerykańskiego dolara w bieżącym tygodniu mocno uderza w notowania złota. Wartość waluty Stanów Zjednoczonych jest najwyższa od ponad dwóch miesięcy, a duże ruchy wzrostowe obserwowaliśmy na wykresie indeksu USD zarówno w poniedziałek, jak i wczoraj.

Notowania złota spadają pod wpływem siły dolara

Czwartkowa przecena złota przekraczała 2%, co na tym – bardzo płynnym – rynku oznacza relatywnie dużą dzienną zmienność. Jednocześnie, w wyniku wczorajszego spadku notowania złota spadły poniżej ważnej psychologicznej bariery, czyli poziomu 1800 USD za uncję. Naruszenie tego wsparcia, które zatrzymało stronę podażową już raz w tym roku, w drugiej połowie stycznia, pokazało, że siła sprzedających na rynku złota jest duża. A to oznacza, że wciąż istnieje możliwość przetestowania przez notowania kruszcu okolic 1760 USD jako technicznego wsparcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na razie jednak notowania złota znajdują się na drodze do najgorszego tygodnia od 10 tygodni. Niemniej, ceny kruszcu walczą o powrót do zwyżek. Poziom 1800 USD za uncję dzisiaj rano jest broniony przez kupujących, jednak na razie poranny ruch wzrostowy powinien być traktowany jedynie w kategoriach technicznego odreagowania. Dopiero jeśli notowania złota ustabilizują się powyżej rejonu 1815-1816 USD za uncję, będzie można mówić o realnej sile do kontynuacji wzrostów.

Pomijając ewidentny negatywny wpływ na ceny złota, jaki miało umocnienie dolara w ostatnich dniach, warto wspomnieć także o drugim czynniku sprzyjającym spadkom notowań kruszcu: podwyższonym apetycie na ryzyko wśród globalnych inwestorów i większym zainteresowaniem surowcami powiązanymi z koniunkturą, takimi jak ropa naftowa czy miedź.

Notowania złota – dane dzienne

Odbicie notowań amerykańskiego dolara w górę po wcześniejszych wielu miesiącach spadków było na rynku oczekiwanym scenariuszem. W obliczu ogromnych programów stymulacyjnych w USA oraz ultraluźnej polityki Fed, zwyżka wartości dolara ma jednak ograniczony potencjał i raczej należy ją traktować jako średnioterminową korektę w dłuższym ruchu spadkowym. To oznacza, że presja na spadek cen złota także powinna być przejściowa.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania | mercator medical s.a. akcje | pkn orlen akcję | kryptowaluty wykresy | co to znaczy blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here