Naga MarketsCena spot złota topnieje wraz ze skromnym odbiciem dolara. Metal oddaje część zysków z poprzedniego dnia po odbiciu się od istotnych technicznie poziomów.

Perspektywy rynku złota pozostają nienajlepsze. Pomimo problemów z procesem szczepień w Europie, z każdym dniem przybywa osób, które przyjęły przynajmniej jedną dawkę. Każdy dzień istotnie przybliża gospodarkę do luzowania i choć tempo ożywienia może być nieco rozczarowujące, to pewne jest, że sytuacja jest bliższa niż dalsza normalizacji.

Bankierom centralnym udało się również chwilowo ujarzmić oczekiwania inflacyjne. Pomagają w tym twarde dane, takie jak piątkowy odczyt PCE Core, który sprzyja utrzymywaniu luźnej polityki monetarnej.

W piątek po południu cena złota oddala się od horyzontalnego oporu z okolic 1740 pkt. Dodatkowy opór stawia linia 55-cio sesyjnej średniej kroczącej, która dwukrotnie odpierała atak popytu. Uncja złota kosztuje około 1730 USD i jest minimalnie droższa od ceny zamknięcia kwotowań z czwartku.

Notowania instrumentu GOLD, interwał: H1, źródło: TMS Brokers
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here