Naga MarketsSztabki złota Cena złotaPo wczorajszej przecenie, notowania złota z powrotem skierowały się na północ i przekroczyły poziom 1730 USD za uncję.

Zwyżkom cen tego kruszcu sprzyjał powrót podwyższonej awersji inwestorów do ryzyka, wynikający m.in. ze wzrostu napięć na linii Stany Zjednoczone – Chiny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywnym sygnałem jest fakt, że notowania złota zwyżkują nawet pomimo jednoczesnego wzrostu notowań amerykańskiego dolara. Niemniej, zwyżka cen kruszcu nie jest dynamiczna, więc jest duża szansa na zakończenie całego tygodnia na minusie.

Nie zmienia to długoterminowych perspektyw dla notowań złota, które pozostają pozytywne.

Notowania złota – dane dzienne

Notowania palladu od wczoraj zniżkują, a dzisiaj zeszły już z powrotem poniżej poziomu 2000 USD za uncję. Nie zmienia to faktu, że bieżący tydzień wciąż ma szansę zakończyć się dla tego kruszcu na plusie.

W rezultacie, ten tydzień na rynku palladu może być najlepszy od dwóch miesięcy. W drugiej połowie marca notowania tego kruszcu dynamicznie zwyżkowały, odreagowując wcześniejsze przeceny – niemniej, późniejsze tygodnie były okresem stopniowego osuwania się notowań palladu na południe.

Strona popytowa na tym rynku nadal nie jest silna, ponieważ fundamenty jej nie sprzyjają. Pallad jest wykorzystywany głównie w branży samochodowej, która ucierpiała ze względu na pandemię. Stopniowe odmrażanie gospodarek może jednak wnieść na ten rynek więcej optymizmu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here