Naga Marketssztabki złotaNotowania złota znajdują się na drodze do tygodniowej zniżki. Dzisiaj cena kruszcu oscyluje w okolicach 1710-1720 USD za uncję. Są to wciąż poziomy powyżej psychologicznej bariery 1700 USD za uncję, jednak szanse na wybicie się cen złota ponad tegoroczne maksima po raz kolejny się oddaliły.

Cena złota oscyluje w okolicach 1710-1720 USD za uncję

Ceny złota są spychane w dół przez optymizm, który pojawił się na globalnych rynkach finansowych. Ogromny program skupu aktywów (PEPP) uruchomiony przez ECB, dobre dane makro w USA oraz sygnały popandemicznego ożywienia gospodarki Chin – te informacje skłaniają inwestorów do zaakceptowania większego ryzyka. Indeksy akcji pną się w górę, zaś bezpieczne przystanie, takie jak amerykański dolar czy złoto, kierują się w dół.

Te artykuły również Cię zainteresują
W szerszym ujęciu, sytuacja na rynku złota jednak istotnie się nie zmieniła. Nadal kruszec ten nie oddala się od okolic tegorocznych maksimów. Ponadto, nastroje inwestorów są zmienne ze względu na nieprzewidywalność związaną z pandemią – więc jakiekolwiek informacje o przedłużającym się kryzysie mogą szybko odwrócić szalę na korzyść złota.

Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here