Naga MarketsNotowania złota w dół na fali silniejszego dolaraNotowania złota jeszcze dzisiaj rano tkwiły w konsolidacji, jednak ostatnie godziny przyniosły wyraźniejszą presję podażową na wykresie cen tego kruszcu. Obecnie cena złota zeszła poniżej poziomu 1940 USD za uncję i oscyluje w okolicach 1936-1938 USD za uncję.

Kurs dolara w górę, co powoduje spadek notowań złota

Za spadek cen złota odpowiada przede wszystkim sytuacja na rynku amerykańskiego dolara. USD zwyżkuje na fali rosnącej awersji inwestorów do ryzyka, powiązanej z obawami dotyczącymi drugiej fali pandemii.

Dolar ma szansę na kontynuację korekty wzrostowej, co będzie generować presję na niższe ceny złota. Dalszy scenariusz dla kruszcu będzie w dużej mierze zależeć od tego, jak inwestorzy na rynku złota zareagują na potencjalną siłę dolara – jeśli złoto w krótkoterminowym ujęciu odeprze atak sprzedających, będzie to sygnał jego dużej siły.

W dłuższej perspektywie kruszec nadal pozostaje w trendzie wzrostowym, a rosnąca awersja inwestorów do ryzyka sprzyja utrzymującej się atrakcyjności złota jako dodatku do portfela inwestycyjnego.

Notowania złota – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here