Naga MarketsNotowania złota rozpoczęły bieżący tydzień od tąpnięcia w dółNotowania złota rozpoczęły wczorajszą sesję od spokojnej konsolidacji, ale była to jedynie cisza przed burzą. W późniejszych godzinach notowania kruszcu wyraźnie tąpnęły w dół (o prawie 2,5%), docierając na koniec sesji w okolice 1805 USD za uncję. Tym samym, na rynku złota z powrotem mówimy raczej o próbach obrony poziomu 1800 USD za uncję jako wsparcia – nie zaś o próbie ataku na 1900 USD za uncję.

Notowania złota ze spadkiem

Impulsem do dynamicznej zniżki notowań złota okazała się nominacja Jerome Powella na prezesa Fed przez amerykańskiego prezydenta, Joe Bidena, na kolejną, czteroletnią kadencję. Nie zmieni się także wiceprezeska Fed, Lael Brainard.To zaś wskazuje na ciągłość polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych i duże prawdopodobieństwo utrzymania planów stopniowego – a możliwe, że nawet coraz szybszego – tempa zacieśniania polityki monetarnej w USA.

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

Ten komunikat podczas wczorajszej sesji był ważnym impulsem wzrostowym dla amerykańskiego dolara – a jednocześnie, ciosem w notowania złota. Inwestorzy jednak czekają na więcej konkretnych informacji, więc wypowiedzi przedstawicieli Fed pozostaną w centrum ich uwagi.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pzu gpw | usd pln prognoza | gpw wirtualna polska | tauron akcje opinie | kurs hrywny kantor | amica akcje kupno | 11 bit studios akcje wykres |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here