Naga MarketsNotowania złota przy technicznym wsparciuSiła amerykańskiego dolara w tym tygodniu uderzyła mocno w notowania złota. Kruszec ten jest bowiem silnie negatywnie skorelowany z wartością USD.

Notowania złota dochodzą do ważnego poziomu

W rezultacie, wczoraj notowania złota kontynuowały dynamiczną przecenę i dotarły do okolic 1767 USD za uncję. Poziom ten jest obecnie najważniejszym technicznym i psychologicznym wsparciem, bowiem zatrzymał on stronę podażową pod koniec listopada 2020 roku, otwierając pole do kilkutygodniowego ruchu cen kruszcu w górę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie również strona popytowa uaktywniła się przy tym poziomie. Na razie jednak wciąż optymizmu na rynku złota nie widać, a dzisiejsze odbicie w górę jest mało dynamiczne.

Sytuacja na rynku złota w kolejnych dniach nadal będzie dyktowana przez amerykańskiego dolara. Korekta wzrostowa na USD trwa już od ponad miesiąca, ale warto zaznaczyć, że jest ona relatywnie słaba, a wartość dolara bardziej konsoliduje i stabilizuje się, niż istotnie rośnie.

Notowania złota – dane dzienne

O ile więc sytuacja na rynku złota nadal nie świadczy o sile popytu na tym rynku, to średnioterminowa perspektywa prezentuje się znacznie lepiej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje forum | kursy walut forex | euro cena | nasdaq | bankomat blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here