Naga MarketsDruga połowa poprzedniego tygodnia na rynku złota upływała pod znakiem przecen kruszcu. Cena złota, która jeszcze w pierwszej połowie tygodnia podskoczyła ponad 1930 USD za uncję, w rezultacie spadła do rejonu 1900 USD za uncję i przy tej ważnej psychologicznej barierze porusza się dzisiaj rano.

Cena złota spadła do rejonu 1900 USD za uncję

Notowania złota pozostają w ścisłej korelacji z wartością amerykańskiego dolara. Ta w minionym tygodniu odbiła się delikatnie w górę na skutek braku kompromisu w sprawie kolejnego pakietu stymulacyjnego w Stanach Zjednoczonych. Brak porozumienia wśród polityków sprawia, że topnieją szanse na ustanowienie pakietu jeszcze przed wyborami prezydenckimi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż brak kolejnego pakietu stymulacyjnego w USA szkodzi notowaniom złota, to perspektywy dla cen tego kruszcu na następne miesiące są pozytywne. Druga fala pandemii sprzyja utrzymywaniu złota w swoim portfelu przez wielu inwestorów, poszukujących tzw. bezpiecznych przystani, a do tego dochodzą niskie stopy procentowe, które zwiększają atrakcyjność złota jako zabezpieczenia przed inflacją.

Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here