Naga MarketsCena złota w korekcie spadkowejGiełdy za Oceanem kończą ostatni dzień września ze wzrostami, co jednak nie wpłynęło na wynik całego miesiąca, który zakończył się solidną przeceną dla kluczowych indeksów. Wrzesień był pierwszym spadkowym miesiącem po wyznaczeniu dołków w marcu. Inwestorzy liczyli na przełom w negocjacjach ws. pakietu stymulującego odbudowę amerykańskiej gospodarki, jednak pomimo spotkania Mnuchin-Pelosi nie doszło do kompromisu, co jeszcze nie przekreśla kolejnych negocjacji. Dodatkowo lepsze od oczekiwań dane, takie jak raport z rynku pracy czy konsumpcja prywatna w II kw. wspierały popyt wśród inwestorów. Złoto podążyło za ruchem giełdowych indeksów i obecnie kolejny raz próbuje przełamać poziom 1900 USD.

Złoto podążyło za ruchem giełdowych indeksów

Krajowe indeksy zakończyły ostatnią sesję września bez większy zmian, jednak cały miesiąc zakończył się przeceną, sięgającą nawet 5% dla indeksu blue chipów. Największy wzrost na głównym parkiecie odnotował PlayWay, który zyskał 12% po publikacji wyników lepszych od oczekiwań. Po sesji wyniki za III kw. 2020 roku przedstawiło CCC – przychody wzrosły o 4% r/r jednak strata operacyjna wyniosła 8 mln wobec 16 mln zysku przed rokiem. Spółka podkreśla wpływ pandemii na zachowania konsumenckie, co skutkuje wzrostem znaczenia sprzedaży online oraz wzrostem zainteresowania produktami z niższych półek cenowych.

Wyniki za I półrocze 2020 r. opublikował również DataWalk, który wypracował w tym okresie 5 mln zł przychodu wobec 761 tys. zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, jednak strata netto sięgnęła 4,4 mln zł wobec straty 7 mln zł r/r. Spółka szacuje wartość negocjowanych umów na 19 mln USD. Po zakończeniu handlu Celon Pharma poinformował o otrzymaniu zgody na II fazę badania nad lekiem opartym o inhibitor PDE10A, badaniom zostaną poddani pacjenci z zaostrzeniem psychotycznym schizofrenii. /Adam Dudoń/

WIG w układzie dziennym

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here