Naga Markets

Notowania złota pozostają pod delikatną presją spadkową. Maleje import surowca do ChinPo kilku dniach zwyżek, notowania złota wczoraj zakończyły sesję na minusie i także dzisiaj rano pozostają pod delikatną presją spadkową. Niemniej, cena kruszcu nadal porusza się powyżej psychologicznej bariery na poziomie 1800 USD za uncje.

Cena złota utrzymuje się powyżej 1800 USD za uncje

Wczoraj pojawiły się dane dotyczące listopadowego importu złota do Chin przez Hongkong. O ile Chiny nie podają całościowych danych dotyczących importu kruszcu, to właśnie dane prezentowane przez Hongkong pokazują tendencje, które panują w imporcie złota przez Państwo Środka.Notowania złota – dane dzienne 29.12.2021
Notowania złota – dane dzienne 29.12.2021

I tak, w listopadzie 2021 roku import netto złota do Chin przez Hongkong znalazł się na poziomie 45,321 ton, co oznacza spadek w porównaniu do października (54,262 ton). Zniżka ta wynikała m.in. z działań Chin, wycelowanych w ograniczenie spekulacji oraz większy nadzór nad handlem złotem.

Niemniej, wiele wskazuje na to, że może być to zniżka przejściowa, a dane grudniowe i styczniowe pokażą większy import złota do Państwa Środka. Wszystko ze względu na obchodzony tam na początku lutego Nowy Rok, który na ogół wiąże się z większym popytem na złoto w ramach prezentów.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here