Naga Markets

Notowania złota powyżej poziomu 1800 USD za uncjęWczorajsza sesja na rynku złota przyniosła solidną zwyżkę cen kruszcu, czego rezultatem było przekroczenie przez notowania złota poziomu 1800 USD za uncję. Cena tego popularnego inwestycyjnego metalu pozostaje powyżej tej bariery także dzisiaj rano – przy czym zmienność jest już niższa.

Cenie złota wczoraj sprzyjała słabość amerykańskiego dolara

Niemniej, o ostatecznym bilansie bieżącego tygodnia w największym stopniu prawdopodobnie zadecyduje dopiero dzisiejsza sesja, bowiem pojawią się podczas niej dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy.Oczekiwania zakładają nieco łagodniejszy wzrost liczby zatrudnionych, bo o 250 tys. osób (poprzednio było to 372 tys. osób), co z kolei przekłada się na spodziewane nieco mniej jastrzębie nastawienie Rezerwy Federalnej do polityki monetarnej w USA. Tu jednak więcej światła na sprawę rzucą dopiero komentarze przedstawicieli Fed.

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

Tymczasem ostrożne oczekiwania wpływają negatywnie na amerykańskiego dolara, co z kolei pomaga notowaniom złota odrabiać straty z wcześniejszych miesięcy. Odbicie na złocie na razie jest jednak nietrwałe i wciąż powinno być traktowane jako odreagowanie wzrostowe bardziej niż definitywny początek długoterminowego trendu.

Z pewnością okolice 1700 USD za uncję stanowią silny poziom wsparcia, który okazał się skuteczną barierą dla sprzedających – jednak jest niemała szansa, że w najbliższych miesiącach dolar jeszcze pokaże swoją siłę. Niekoniecznie wynikałoby to z sytuacji w tamtejszej gospodarce – bo przecież technicznie w USA pojawiła się już recesja – lecz bardziej z możliwych problemów gospodarczych w innych rejonach świata, głównie w borykającej się z kryzysem energetycznym Europie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: intercars notowania | giełda selvita | giełda polenergia | pkp cargo akcje rekomendacje | dji index | kurs lewa | kurs jena do złotówki |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

NED

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here