Naga MarketsNotowania złota poddane siłom wysokiej zmiennościMimo paniki na globalnych rynkach finansowych, kupujący na rynku złota wykorzystali ją tylko połowicznie. Ceny kruszcu, po osiągnięciu siedmioletnich maksimów 24 lutego, później zaczęły zniżkować, a piątkowa sesja przyniosła mocny spadkowy akcent – złoto zostało wtedy przecenione aż o 4,6%, pociągając za sobą w dół także notowania pozostałych metali szlachetnych.


Dzisiaj rano ceny złota odbijają w górę, co nie budzi zdziwienia po tak wyrazistych zniżkach. Ponadto, na globalnych rynkach finansowych utrzymuje się duża zmienność i niepewność związana z przyszłością światowej gospodarki. Dzisiaj w Chinach pojawił się rekordowo słaby wstępny odczyt indeksu PMI dla przemysłu za luty, co pokazuje, że koronawirus miał istotne przełożenie na stan gospodarki Państwa Środka.

O ile w bieżącym tygodniu notowania złota mogą być podatne na zniżkę ze względu na możliwe odbicie notowań innych aktywów po dramatycznych przecenach, to strona popytowa na rynku kruszcu w średnioterminowej perspektywie może pozostać silna. Potencjał spadkowy notowań złota jest hamowany przez utrzymywanie się dużej awersji inwestorów do ryzyka oraz ogólnej niepewności dotyczącej sytuacji w globalnej gospodarce.

Notowania złota – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here