Naga MarketsNotowania złota pod presją, ale nad technicznym wsparciemNotowania złota zakończyły wczorajszą sesję na minusie, a dzisiaj rano nadal pozostają pod presją podaży. Cena złota oscyluje obecnie w okolicach 1775 USD za uncję, a więc, mimo presji podażowej, znajduje się powyżej ważnego technicznego oporu w okolicach 1763 USD za uncję.

Notowania złota pozostają pod presją podaży

Spadki notowań złota są podyktowane odbiciem w górę wartości amerykańskiego dolara. Miały na nie wpływ m.in. wypowiedzi Sekretarz Skarbu USA, Janet Yellen. Odparła ona wcześniejsze spekulacje na temat konieczności podwyższania stóp procentowych w USA w celu zapobieżenia przegrzania tamtejszej gospodarki w obliczu ogromnych planów stymulacyjnych Joe Bidena. Według Yellen, inflacja nie powinna być na tyle dużym problem, aby Fed musiał wykonywać nagłe ruchy czy modyfikować swoją strategię.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania złota – dane dzienne

Z pewnością wiele spekulacji i opinii czeka nas w tym tygodniu w związku z zaplanowaną na piątek publikacją danych z amerykańskiego rynku pracy. To właśnie one często są uznawane za barometr sytuacji w gospodarce USA. Według niedawnych komentarzy szefa Fed, Jerome Powella, sytuacja na amerykańskim rynku pracy nie jest jeszcze na tyle dobra, aby można było brać pod uwagę wycofywanie się z ultraluźnej polityki monetarnej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik co to jest | dow jons | gielda forum | giełda jsw | pgnige notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here