Naga MarketsRynki w Azji wymazują wcześniejszy pesymizm przy słabnących obawach o rozprzestrzenianie się wirusa w Chinach. Futures na S&P500 rośnie. Na FX w górę idą AUD i NZD; słabną JPY i USD. WTI krąży przy 40 USD/b. Rośnie złoto.

Notowania złota rosną

Otwarcie w Azji było słabe w ślad za spadkowym zamknięciem Wall Street w piątek, jednak dalej nastroje rynkowe ulegały poprawie z pomocą doniesień, że Pekin opanował rozprzestrzenianie się wirusa i w ciągu ostatniej doby zanotowano tylko 9 nowych przypadków.

Dobre informacje jednak tylko równoważą te negatywne. Bloomberg informuje, że drugi najbardziej zaludniony stan Australii zaostrzył kontrolę koronawirusa po gwałtownym wzroście przypadków. Masowo przybywa przypadków zachorowań w Indiach – 862 w ciągu ostatniej doby.

W USA na piątkowym zamknięciu giełd zaważyła informacja, że Apple planuje zamknąć sklepy w czterech stanach jako środek ostrożnościowy. Po weekendzie Kalifornia notuje rekordowy wzrost nowych przypadków, a na Florydzie liczba zakażonych przewyższa średnią tygodniową.

Dziś rano japoński Nikkei225 zyskuje skromne 0,05 proc., chiński Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc., a koreański KOSPI spada o 0,2 proc.

Futures na S&P500 odbija o 0,5 proc., ale kontrakt na DAX traci 1 proc.

Na rynku walutowym mocniej odznacza się risk-on. Najsilniejszy jest AUD na 0,6870 USD, mocne są też NZD, SEK i NOK. W segmencie G10 najsłabiej radzą sobie JPY i USD.

EUR/USD próbuje wrócić ponad 1,12. EUR/PL jest przy 4,46.

Ropa naftowa balansuje między obawami o nowa falę zachorowań na COVID-19 a doniesieniami o zacieśnianiu podaży surowca przez czołowych producentów. WTI przy niewielkich zmianach dryfuje poniżej 40 USD/b.

Słaby USD i mimo wszystko niemilknące doniesienia o nowych zachorowaniach na koronawirusa pomagają wzrostom cen złota powyżej 1758 USD/oz – najwyżej od połowy maja.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here