Naga MarketsNotowania złota najdroższe od dwóch tygodniWczoraj na wykresie cen złota widoczna była podwyższona zmienność, związana z wyczekiwaniem na wyniki wyborów prezydenckich. Nieustanne przechylanie się szali zwycięstwa z jednego na drugiego kandydata prowadziło do dużych wahań nastrojów wśród inwestorów na rynku tego kruszcu.

Zmienność wyborcza powodem wahań metali szlachetnych

Obecnie wiele wskazuje na to, że wygrana w wyborach będzie należeć do demokraty Joe Bidena, co w teorii oznaczałoby większe szanse na szybkie wprowadzenie pakietu stymulacyjnego w USA, a tym samym, presję na spadek wartości amerykańskiego dolara. To naturalnie sprzyjałoby wzrostom notowań złota – i te spekulacje ewidentnie są już brane pod uwagę przez inwestorów, patrząc na dzisiejszy poranny wzrost cen żółtego kruszcu. Cena złota dziś zbliżyła się do 1920 USD za uncję, czyli dotarła do najwyższego poziomu od dwóch tygodni.

Warto jednak pamiętać, że szybkie rozstrzygnięcie amerykańskich wyborów prezydenckich nie jest wcale pewne. Po pierwsze, w niektórych stanach liczenie głosów jeszcze potrwa parę dni, a po drugie Donald Trump już zapowiedział zaskarżenie wyniku wyborów, więc sprawa może trafić do Sądu Najwyższego, co opóźni proces ogłoszenia zwycięzcy nawet o kilka tygodni. W tym czasie ceny złota mogą pozostać rozchwiane.

Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here