Naga MarketsBieżący tydzień przyniósł wybicie się notowań złota w górę ponad ważną psychologiczną barierę – poziom 1800 USD za uncję. Wczoraj jednak strona popytowa wyraźnie osłabła, a notowania kruszcu skierowały się w dół, dzisiaj rano kontynuując przecenę. Niemniej, notowania złota nadal poruszają się powyżej poziomu 1800 USD za uncję, obecnie testując tę barierę jako techniczne wsparcie.

Notowania USD są negatywnie skorelowane z cenami złota

Odreagowaniu spadkowemu cen złota sprzyja siła amerykańskiego dolara, wywołana powrotem wielu inwestorów do nastawienia risk-off. Notowania USD są bowiem negatywnie skorelowane z cenami złota.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy są pod wpływem strachu związanego z potencjalnymi konsekwencjami drugiej fali pandemii. Wczorajsza liczba nowych przypadków koronawirusa w USA była rekordowa, co rozbudziło obawy dotyczące możliwego powrotu restrykcji związanych z przemieszczaniem się czy funkcjonowaniem przedsiębiorstw.

Mimo że inwestorzy uciekają w kierunku dolara jako tzw. bezpiecznej przystani, to na nastawieniu risk-off w średnio- i długoterminowym podejściu zyskać może także złoto. Kruszec ten także jest traktowany przez inwestorów jako atrakcyjny dodatek do portfela w okresie rynkowej niepewności.

Tymczasem z technicznego punktu widzenia, na korzyść kupujących działa fakt, że poziom 1800 USD za uncję póki co służy jako skuteczne wsparcie.

Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here