Naga MarketsNotowania złota nadal blisko poziomu 1700 USD za uncjęWzrost rentowności amerykańskich obligacji oraz powiązana z nim zwyżka wartości amerykańskiego dolara negatywnie przekładają się na ceny złota. Wczoraj notowania kruszcu po raz kolejny osunęły się do okolic 1700 USD za uncję – poziom ten stanowi obecnie najbliższe techniczne i psychologiczne wsparcie.

Notowania złota nadal spadają

Rosnące rentowności obligacji USA zmniejszają atrakcyjność złota, uważanego za zabezpieczenie przed inflacją i będącego aktywem nieprzynoszącym odsetek. Dopóki otoczenie makroekonomiczne się nie zmieni, pesymizm na rynku złota prawdopodobnie się utrzyma.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj więcej światła na perspektywy dla rynku złota może rzucić wystąpienie szefa Fed, Jerome Powella, bowiem może on skomentować wzrost rentowności amerykańskich obligacji oraz zasugerować, jak mogą wyglądać kolejne działania Fedu w ramach polityki monetarnej w USA.

Notowania złota w USA – dane dzienne

Ważnym tematem w kontekście wyceny złota jest także kwestia planu stymulacyjnego w USA o wartości 1,9 bln USD, forsowanego przez Joe Bidena. Izba Reprezentantów już go zatwierdziła, ale debata w amerykańskim Senacie na ten temat została przełożona. Jeśli plan wejdzie w życie, to będzie on ważnym czynnikiem napędzającym inflację w USA, co w dłuższym terminie otworzyłoby złotu drogę do wzrostów notowań.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursu funta | biomedlub | bitcoin aktualnosci | blik — co to jest | cena funta |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here