Naga MarketsMiniony tydzień na rynku złota był szczególnie emocjonujący – ceny kruszcu zanotowały gwałtowną przecenę, po czym zaczęły odrabiać straty. Dzisiaj rano notowania złota kierują się w górę, czemu sprzyja osłabienie amerykańskiego dolara. Dynamika tego ruchu jest jednak niewielka, a ceny złota oscylują w okolicach 1966-1967 USD za uncję.

O bilansie całego tygodnia na rynku złota najprawdopodobniej zadecyduje środowa sesja, podczas której inwestorzy będą wyczekiwać publikacji minutes z posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), działającego w ramach Fed. Informacje ze strony FOMC mogą bowiem rzucić więcej światła na dalsze działania Rezerwy Federalnej, w tym potencjalne decyzje na najbliższym, wrześniowym posiedzeniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bieżący tydzień na rynku złota może być więc czasem nerwowego wyczekiwania i poszukiwania stabilizacji na wykresie cen tego surowca.

Tymczasem średnio- i długoterminowe perspektywy dla cen złota pozostają wzrostowe – niskie stopy procentowe w kluczowych gospodarkach świata, jak również niepewność związana z pandemią, podtrzymują zainteresowanie złotem wśród inwestorów.

Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here