Naga MarketsCena złota w korekcie spadkowejWczorajsza sesja na rynku złota przyniosła gwałtowną zniżkę notowań kruszcu – poprzednio tak duże tąpnięcie było obserwowane trzy miesiące temu, kiedy to notowania złota dynamicznie odreagowały wcześniejsze dotarcie do historycznych maksimów.

Tym samym, cena złota wczoraj zeszła poniżej psychologicznej bariery 1900 USD za uncję i dotarła do technicznego wsparcia w rejonie 1861 USD za uncję. Są to okolice lokalnego minimum z drugiej połowy września, które wtedy skutecznie odpadły stronę podażową.

Gwałtowna przecena złota podczas wczorajszej sesji była wynikiem komunikatu ze strony spółki Pfizer, dotyczącego dużej skuteczności ich szczepionki na Covid-19. Pierwszą reakcją inwestorów było odwrócenie się od złota, które jest uznawane za tzw. bezpieczną przystań. Na rynkach zapanowało zaś wczoraj nastawienie risk-on.

Oczywiście obecnie sytuacja zaczyna się powoli uspokajać, ponieważ komunikat Pfizera rozbudził pytania o to, kiedy realnie szczepionka mogłaby wejść do powszechnego użytku. Na razie nie ma w tej kwestii konkretnych informacji, a dopóki ta niepewność będzie się na rynku utrzymywać, inwestorzy na rynku złota mogą powstrzymać się od dalszych wyprzedaży.

Warto mieć na uwadze także fakt, że pomijając status złota jako tzw. bezpiecznej przystani, także inne czynniki kształtują ceny tego kruszcu. Wśród nich znajduje się chociażby kwestia polityki monetarnej – a ta najprawdopodobniej pozostanie ultraluźna przez dłuższy czas, zapewniając wsparcie cenom złota.

Notowania złota – dane dzienne

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here