Naga MarketsNotowania złota bez wyraźnego kierunkuNotowania złota zakończyły miniony tydzień wyraźnym spadkowym akcentem. Poniedziałkowa sesja rozpoczyna się spokojnie, jednak presja ze strony sprzedających jeszcze jest widoczna. Wszystko za sprawą faktu, że inwestorzy na rynku złota reagują obecnie przede wszystkim na informacje dotyczące amerykańskiego dolara – a te z kolei w dużym stopniu wynikają z oczekiwań związanych z polityką monetarną prowadzoną przez Fed.

Notowania złota spokojnie zaczynają poniedziałkową sesję

W poprzednim tygodniu (w tym także w piątek) pojawił się szereg danych makro w USA, które na nowo rozbudziły dyskusję na temat możliwego rychłego rozpoczęcia procesu taperingu przez Fed. Kolejne dane ze Stanów Zjednoczonych budzą bowiem coraz więcej wątpliwości, czy wysoka inflacja w USA jest zjawiskiem przejściowym.  Jakiekolwiek oczekiwania związane z zacieśnianiem polityki monetarnej w USA oznaczają presję na silniejszego dolara, a tym samym, wpływają negatywnie na notowania złota.Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

Jednocześnie, warto pamiętać, że środowisko wysokiej inflacji sprzyja utrzymywaniu się zainteresowania złotem jako dodatkiem do portfela inwestycyjnego – a to powstrzymuje notowania kruszcu przed dalszymi zniżkami. Nie bez znaczenia jest także status złota jako bezpiecznej przystani, który także jest atrakcyjny w obliczu niepewności związanej z pandemią, głównie dalszym rozwojem wariantu Delta.

Całość składa się na neutralny obraz złota w najbliższym czasie i wyczekiwanie na kolejne impulsy, które mogłyby nadać wyraźniejszy kierunek cenom kruszcu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy bitcoin | biomed lublin akcje | lpp kurs | pko notowania | pgnig akcje notowania | notowania wig20 | waluty online forex |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here