Naga MarketsNotowania XTB zatrzymane przy 10 zł. Czas na realizację zysków?Akcje notowanego na GPW domu maklerskiego X-Trade Brokers drożeją dzisiaj o niemal 50% przy gigantycznych obrotach. Zwyżka i to przy narastającym wolumenie trwała już wcześniej, jednak dopiero dzisiaj sesja otworzyła się z ogromną luką wzrostową. Powodem zwyżki była publikacja wyników za pierwszy kwartał.

  • Akcje XTB drożeją o ponad 40% przy gigantycznym wolumenie
  • Sesja otworzyła się dużą luką wzrostową
  • To reakcja rynku na fenomenalne wyniki w I kw.

XTB z rekordowymi wynikami

Spółka osiągnęła fenomenalne wyniki. Wydaje się, że było to nieco spodziewane, gdyż wcześniej informowano, że z powodu pandemii i zwiększonej zmienności na rynkach, w Polsce w tym czasie zostało otwartych sporo nowych rachunków maklerskich.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka wypracowała w I kw. 176 mln zł zysku netto (+23 000% r/r). Baza klientów wzrosła o 220% o niemal 22 tysiące nowych rachunków. Przychody operacyjne wzrosły o 650%.

Czytaj więcej o wynikach: XTB zarobiło 176 mln zł w I kw. br., pozyskując 22 tys. nowych klientów

Techniczny opór przy 10 zł

Spoglądając na wykres tygodniowy widać dzisiejszą lukę i zwiększone obroty już od pewnego czasu. Z wykresu wynika także, że poziom 10 zł nie pełni tylko czysto psychologicznego oporu ale również jest to typowo techniczny poziom. Możliwe zatem, że tak mocne otwarcie sesji sprawi, że część inwestorów zechce zrealizować zyski i na wykresie pojawi się jakaś forma korekty.

xtb


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here