Naga MarketsPalec na wykresieNotowania WIG20 w bieżącym tygodniu jak do tej pory nie dają informacji o możliwym dalszym kierunku ruchu. Nie licząc sesji 21 lipca, kiedy to strona popytowa starała się wyjść z konsolidacji górą, co skończyło się niepowodzeniem, notowania indeksu blue chipów od dwóch miesięcy poruszają się w wąskim zakresie ok. 150 pkt.

Notowania WIG20 w bieżącym tygodniu nie dają informacji o możliwym dalszym kierunku ruchu

Im dłuższy okres tak wąskiej konsolidacji, tym większe mogą na rynku pojawiać się obawy o brak siły kupujących do kontynuowania trendu wzrostowego, co w konsekwencji może zachęcić stronę podażową do próby wybicia dołem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wtorkowa sesja nie przyniosła w tym zakresie rozstrzygnięcia. Wzrost o 0,39% po poniedziałkowym wzroście o 2,08% można by uznać za neutralny bądź nieznacznie pozytywny, lecz fakt zniesienia znacznej części wzrostów z otwarcia pozostaje czynnikiem negatywnym.

Najgorętszą spółką w WIG20 pozostaje CD Projekt, na akcje którego przypadło niespełna 300 mln zł obrotu w dniu wczorajszym, wobec 732 mln zł na całym indeksie. W dalszym ciągu obserwujemy relatywną siłę niższego segmentu rynku. Po tym jak w ubiegłym tygodniu przecena na sWIG80 sięgnęła prawie 9%, obecnie notowania powróciły blisko poziomu poprzednich ekstremów.

Na rynkach bazowych we wtorek obserwowaliśmy mieszane nastroje. DAX30 stracił 0,36%, podczas gdy S&P 500 zyskało 0,36% i powróciło tym samym powyżej poziomu 3300 pkt. Nasdaq Composite wzrósł o 0,35% i znalazł się na nowym historycznym maksimum.
Silną sesję zanotowało wiele surowców.

Złoto po kilku dniach konsolidacji pokonało poziom 2000 USD za uncję i znajduje się na nowych historycznych maksimach. Podobnie zachowywały się notowania srebra, które w ostatnich tygodniach przyciąga dużo uwagi inwestorów w związku z relatywnie mniejszą skalą wzrostów w stosunku do złota w poprzednich miesiącach, co wg. części rynku powinno się zmieniać w czasie.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Wsparciem dla całego warszawskiego parkietu będą w dniu dzisiejszym wyniki Pekao SA i PKO BP za II kw. br., które pozytywnie zaskoczyły (zysk netto Pekao SA na poziomie 359 mln zł wobec 271 mln zł oczekiwanych przez rynek i PKO BP na poziomie 803 mln zł wobec 773 mln zł oczekiwanych), co powinno dziś oddziaływać na cały sektor bankowy, który jest kluczowy dla WIG20 i mWIG40.

W związku z powyższym oczekujemy silnego otwarcia indeksów w Warszawie. W dalszej części dnia inwestorzy mogą oczekiwać na publikację odczytu indeksu ISM dla sektora usługowego w Stanach Zjednoczonych, a w dalszej części tygodnia na comiesięczne dane z rynku pracy (nonfarm payrolls).

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here