Wykres z oscylatoramiRodzimy indeks WIG20 – zdaje się być w ostatnim czasie jednym z najsilniejszych indeksów europejskich, nie będący tak podatnym na straty. Jeśli nadal polski indeks utrzyma obecną sekwencję, wybicie wrześniowych szczytów z poziomu 2380 wydają się formalnością. To z kolei oznaczałoby, że reszta europejskich indeksów ma potencjał na odzyskanie znacznych strat z okresu ostatnich tygodni. 


Podczas gdy niemiecki indeks DAX od początku listopada stracił nieco ponad tysiąc punktów – indeks WIG20 zyskał blisko 270, co przekłada się na około 12 procentowy wzrost. Z interwału dziennego przyglądając się indeksowi widać, że nadal oznaczone kilka tygodni temu poziomy są respektowane, co oznacza, że nadal można podpierać się dokładnie tym samym wykresem oraz strefami – widząc najważniejsze z nich.

wykres WIG20 D1 18.12.2018
WIG20 D1 18.12.2018

W okresie początku listopada do obecnego dnia na indeksie buduje się charakterystyczna sekwencja wzrostowa – wyższe szczyty oraz wyższe dołki – gdzie scenariusz ataku na strefę 2380 (czyli najwyższego punktu z obecnego układu) staje się coraz bardziej prawdopodobny.

WIG – Aktualne poziomy

Schodząc jednak na nieco niższy interwał czasowy – H4 wyraźniej rysują się ważniejsze poziomu dla indeksu. W tym momencie istotnym wsparciem zdaje się być testowany oraz potwierdzony poziom 2200 – zaś najważniejszym oporem dla obecnego układu 2315, podobnie potwierdzony dwukrotnym testem. W tym momencie warto dodać, że tak długo, jak długo indeks utrzymuje się powyżej wspomnianego już wsparcia – tak długo potencjał ataku na strefę 2380 punktów jest relatywnie duży – biorąc również pod uwagę fakt, że obecnie WIG jest jednym z najsilniej trzymających się europejskich indeksów podczas ostatniej fali wyprzedaży.

wykres WIG20 H4 18.12.2018
WIG20 H4 18.12.2018

Dopiero wybicie wsparcia widocznego na powyższym wykresie zaneguje dalszą możliwość wzrostów. W tym momencie jednak prawdopodobieństwo dalszej zwyżki szacowane jest na poziomie 65 procent oraz oczekuje się ataku na strefę listopadowego szczytu w ciągu 3 – 4 kolejnych sesji.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here