Naga MarketsNotowania VRG dotarły do ważnego oporu. Wyniki za IQ zgodne z oczekiwaniami VRG odnotowało 20,1 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 31,96 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Strata operacyjna wyniosła 15,82 mln zł wobec 11,91 mln zł straty rok wcześniej. Do wyników odnieśli się analitycy BM mBanku. Poniżej kluczowe kwestie z raportu.

Wyniki za 1Q’21 są zgodne z naszymi oczekiwani na wszystkich liniach. Przychody oraz zysk brutto ze sprzedaży są zgodne z wcześniej opublikowanymi szacunkami przez spółkę dla poszczególnych miesięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Podsumowując, wyniki za 1Q’21 są zgodne z oczekiwaniami, widoczny jest wzrost sprzedaży online w segmencie jubilerskim. Negatywnie zaskoczyła nas jednak wielkość CFO, z/w na odpływ gotówki na zobowiązaniach – jednocześnie zwracamy uwagę na wysoki poziom na koniec 2020 r. Ten czynnik wpłynął na wzrost zadłużenia grupy na koniec 1Q’21.” – podano w raporcie.

Pod czytelnym oporem

Podtrzymana została wcześniejsza wycena na poziomie 3,65 zł. Notowania osiągnęły, a nawet przekroczyły tę wycenę. Obecnie kurs wyhamował przy dołkach z poprzednich lat. Wydaje się, że przed ewentualnym dalszym wzrostem kursu, niezbędna może okazać się korekta.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania santander | brokerzy forex polska | cena złotego | ropa prognozy | akcje kruk | akcje amrest | merkator akcje |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here