Naga MarketsNotowania USD/PLN poruszają się w okolicach 4,1060. Sytuacja złotego pozostaje bez zmianW bieżącym tygodniu sytuacja na rynku polskiego złotego nie zmienia się istotnie – zresztą, podobnie jak sytuacja na całym globalnym rynku walutowym, na którym nadal prym wiedzie amerykański dolar. Inwestorzy na świecie oczekują, że podwyżki stóp procentowych w USA pojawią się już w przyszłym roku, co wywiera presję na wysokie wyceny dolara i presję spadkową na pozostałe waluty, w tym na polskiego złotego.

Dolar wciąż wiedzie prym na globalnym rynku walutowym

W rezultacie, notowania indeksu BOSSAPLN od wczoraj tkwią w wąskiej konsolidacji w rejonie 83 pkt., czyli na najniższym poziomie od kwietnia 2020 roku. Jednocześnie, jest to rejon minimów z tamtego okresu, który teraz może posłużyć za wsparcie. Warto także wspomnieć, że z technicznego punktu widzenia notowania indeksu BOSSAPLN dotarły już do poziomu wyprzedania, co daje nadzieję na wyhamowanie zniżek lub korektę.Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Na razie jednak ta korekta jest niewielka, głównie ze względu na wspomnianą siłę amerykańskiego dolara na globalnym rynku. Notowania USD/PLN poruszają się obecnie w okolicach 4,1060, nie oddalając się od lokalnych maksimów z bieżącego tygodnia. Także na wykresie EUR/PLN większej korekty nie widać – notowania oscylują wciąż w rejonie 4,6640-4,6650.

Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne

Problemy lokalne, takie jak nieprzewidywalna polityka monetarna czy trudna sytuacja na wschodniej granicy, nie sprzyjają złotemu – jednak obecna słabość lokalnej waluty jest również w dużym stopniu efektem sytuacji na światowym rynku walutowym.

Notowania EUR/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Dzisiaj w Polsce pojawią się odczyty bieżącego i wyprzedzającego wskaźnika ufności konsumenckiej, jak również dane dotyczące zatrudnienia i przeciętnego wynagrodzenia w październiku – jednak warto pamiętać, że dla wyceny złotego także dzisiaj zapewne najistotniejsza pozostanie sytuacja globalna.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara usd | akcje pgnig | kantorowy kurs rubla | grupa lotos akcje | kryptowaluty kursy | kantorowy kurs liry tureckiej | theppro co to |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here