Naga MarketsNotowania USD/PLN poruszają się stabilnie w okolicach 3,97. Delikatne podbicie na złotymPo podwyższonej zmienności notowań polskiego złotego w poprzednim tygodniu, bieżący tydzień dla rodzimej waluty rozpoczyna się spokojnie. Notowania indeksu BOSSAPLN zaczynają poniedziałkową sesję od delikatnej zwyżki, poruszając się tuż powyżej poziomu 85 pkt. Ten ruch wpisuje się jednak w konsolidację na rynku polskiego złotego, którą obserwujemy od około półtora miesiąca.

Kurs USD/PLN oscyluje dzisiaj w okolicach poziomu 3,97

Analogiczne ruchy możemy zaobserwować na wykresach głównych par walutowych z polskim złotym. Notowania USD/PLN, które w poprzednim tygodniu otarły się o poziom 4,00, dzisiaj rano poruszają się stabilnie w okolicach 3,97. Z kolei notowania EUR/PLN jeszcze w piątek na chwilę zwyżkowały do poziomu 4,63, jednak obecnie oscylują w okolicach 4,59 przy niewielkiej zmienności.Dzisiaj o godzinie 10:00 ma zostać opublikowany raport NBP na temat inflacji. Może on wpłynąć na wartość złotego, biorąc pod uwagę fakt, że informacje na temat poziomu inflacji oraz powiązane z nimi działania RPP znajdują się teraz w centrum uwagi inwestorów na rynku rodzimej waluty.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Poprzedni tydzień wprowadził na nowo niepewność, za sprawą wywiadu Adama Glapińskiego, w którym zakwestionował on konieczność dalszego podnoszenia stóp procentowych – mimo że inni członkowie RPP zaznaczali, że za nami mamy dopiero początek cyklu podwyżek.

Poza tym, kalendarz danych makro dla Polski będzie pusty aż do piątku, kiedy to opublikowane zostaną wstępne dane na temat inflacji za III kwartał br.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here