Naga Markets

 Notowania USD/CHF spadają. Frank szwajcarski najlepiej zachowującą się walutą z grupy G10Frank szwajcarski jest dziś najlepiej zachowującą się walutą z grupy G10. Część tego ruchu można tłumaczyć ogólnym brakiem ryzyka na rynkach, co sprzyja bezpiecznym aktywom. Jednak za ostatnimi wynikami szwajcarskiej waluty stoją również przyczyny bardziej specyficzne dla danego kraju.

Kurs USD/CHF obecnie znajduję się na poziomie 0,9771

Thomas Jordan, prezes Szwajcarskiego Banku Narodowego, powiedział wczoraj, że jest gotów podjąć działania w celu opanowania inflacji. Nie podano szczegółów na temat działań, jakie SNB jest gotowy podjąć, ale fakt, że jeden z najbardziej gołębich banków centralnych na świecie przyznał się do gotowości do zacieśnienia polityki pieniężnej, mówi sam za siebie.Obecnie rynki pieniężne wyceniają zacieśnienie polityki pieniężnej w Szwajcarii na 120 punktów bazowych w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Jest to mniej niż 160 punktów bazowych zacieśnienia EBC, ale inflacja jest znacznie mniejszym problemem w Szwajcarii niż w strefie euro.

Źródło: xStation5

Spoglądając na wykres USDCHF w interwale D1, widzimy, że para spada od początku tego tygodnia, ale wczoraj i dziś ten spadek przyspieszył. Dzienne minimum zostało dziś osiągnięte w pobliżu 23,6% zniesienia ruchu wzrostowego zapoczątkowanego pod koniec 2020 roku.

Bykom udało się nieco odreagować, ale niewykluczone, że zbliża się kolejny test tego obszaru. Niemniej jednak, przed nami jeszcze długa droga do osiągnięcia kluczowego wsparcia – dolnego ograniczenia struktury Overbalance w rejonie 0,9515.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro korona islandzka | notowanie kryptowalut | lotos akcje | gpw jsw | notowania gpw | jak handlować ropą naftową | bitcoin trader |

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here