Naga Markets

Notowania USD/CHF podążają w kierunku 0,97. Dolar łamie opór franka W piątek para walutowa USD/CHF złapała wiatr w żagle i przetestowała nowe tygodniowe maksimum w pobliżu 0,9562. Byki wykorzystały tym samym sposobność, aby przebić się w okolice 50-dniowej wykładniczej średniej kroczącej, a poniedziałkowa sesja może owocować testem 0,97. Perspektywy popytu powstrzymuje jednak przyszłotygodniowe posiedzenie SNB, jednak w międzyczasie dolar umacnia swoje panowanie.

Frank szwajcarski ma spore oczekiwania wobec SNB

Dolar amerykański umacnia się na szerokim rynku w oczekiwaniu na przyszłotygodniową podwyżkę stóp proc. przez Fed, co zdaje się kluczowym czynnikiem pchającym parę USD/CHF wyżej. Oczekiwania, że Rezerwa Federalna będzie podnosić stopy procentowe w szybszym tempie, aby poskromić inflację, to poważne wsparcie zielonego. Rynki wyceniają ruch o 75 pb., który uprawdopodobnił się po silniejszym raporcie CPI z USA we wtorek.Inwestorzy nie wykluczają także podwyżki stóp o pełne 100 punktów bazowych na najbliższym posiedzeniu FOMC w dniach 20-21 września, a później kolejnej dużej podwyżki o 75 punktów bazowych w listopadzie. Oczekiwania te wspierają podwyższone rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, które nadal działają jako wsparcie dla greenbacka i wspierają wzrost USD/CHF.

Ponadto dzisiejsza spadkowa sesja na europejskich rynkach winduje zyski na parze USD/CHF.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Z drugiej strony niepewne nastroje działają na korzyść franka, który ze względu na obawy o rosnące stopy procentowe i nowe ograniczenia COVID-19 w Chinach może zyskiwać względem europejskich walut.

Kolejne dni mogą przynieść także konsolidacje notowań, gdyż przyszły tydzień będzie należeć w całości do banków centralnych.

W czwartek 22 września odbędzie się posiedzenie Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB), a inwestorzy oczekują symetrycznej odpowiedzi w postaci podwyżki o 75 pb. Paradoksalnie problemem jest silny frank oraz stosunkowo nieduży odczyt inflacji CPI w Szwajcarii, co skutkuje niepewnością co do przyszłotygodniowej decyzji.

XTB

Technicznie, wczorajsze zejście w rejon 0,9560 zaktywizowało stronę popytową, która dzisiaj wyniosła notowania na tygodniowe maksima przy 0,9655. Ponadto kurs odbił od dolnego ograniczenia strefy wsparcia 0,960 – 0,968 (zaznaczoną przerywanymi liniami czerwonymi) i mimo iż znajduje  się w kanale spadkowym, może próbować wybić w kolejnych dniach powyżej bariery 0,97, za czym przemawiałby średnioterminowy trend wzrostowy (kolor brązowy).

W kolejnych dniach kolejnym celem byków pozostaje 50 dniowa wykładnicza średnia krocząca (kolor niebieski), o którą rozstrzygną się przyszłotygodniowe notowania. Jeśli niedźwiedzie zdołają powstrzymać atak, może czekać nas kolejny test poziomu 0,955.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here