Naga Markets

Notowania USD/CHF mierzą się z barierą 0,98. Para wybija z kanału spadkowego Rynek zareagował na wczorajszą decyzję SNB poważną realizacją zysków, która znalazła swoją kontynuację podczas piątkowej sesji. Notowania USD/CHF mierzą się z oporem 0,98 i testują 2-tygodniowe szczyty. Rosnąca awersja do ryzyka sprzyja notowaniom dolara amerykańskiego, który po środowej decyzji FED kontynuuje swoją dominację na globalnym rynku.

Dolar nie ma sobie równych na globalnym rynku

W Europie rosną niepokoje związane z nieoczekiwanymi działaniami Rosji. Dziś rozpoczęły się pseudo referenda, które potrwają od 23 do 27 września 2022 r. i obejmą tereny tzw. Ługańskiej Republice Ludowej, tzw. Donieckiej Republice Ludowej oraz regionu Chersonia.Komentatorzy sugerują, że tak desperacki ruch ze strony Rosji, świadczy o podwyższonej zmienności i ryzyku gwałtownych działań, co widzimy po ucieczce kapitału za ocean.

Mimo iż czwartkowa podwyżka przeprowadzona przez urzędników kierowanych przez Thomasa Jordana była najbardziej agresywną akcją zaostrzającą politykę monetarną SNB od dwóch dekad, tak nie zdołała powstrzymać dominacji dolara.

Indeks dolara (DXY) kolejny raz ustanawia dziś 24-letnie szczyty, tym razem tuż poniżej 112 pkt., a od początku roku zyskał aż 17%.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Z drugiej strony frank powinien być napędzany przez powracające ryzyko kryzysu energetycznego w Europie i brak apetytu na ryzyko na światowych rynkach. Ponadto SNB zaczęło w tym roku zależeć na sile franka, dlatego bank centralny zakończył trwający od dekady eksperyment z ujemnymi kosztami pożyczkowymi. Czy to jednak wystarczy, aby przeciwstawić się panującemu na rynku dolarowi?

Z technicznego punktu widzenia notowania USD/CHF kontynuują rozpoczęty 13 września rajd i aktualnie przebijają się z impetem przez opór wyznaczony przez górne ograniczenie kanału spadkowego (górna jasna, zielona linia) przy 0,9770. Tym samym para walutowa powraca do notowań z początku września i powinna kontynuować ruch wzrostowy, sięgając po wrześniowy limit 0,9870. Pokonanie tej bariery i utrzymanie się powyżej otworzyłoby USD/CHF perspektywę ponownego testu parytetu, który ostatni raz widziany był w maju i czerwcu bieżącego roku.

XTB

Alternatywnie, jeśli dolar napotka trudności, a kurs USD/CHF nie zdoła utrzymać się powyżej oporu 0,98, to w taki przypadku powinniśmy być świadkami powrotu do kanału spadkowego, a w konsekwencji testów strefy wsparcia miedzy 0,9680 – 0,9600 (czerwona przerywana linia).

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułInterwencja BoJ nie powstrzyma rajdu USD/JPY, wieści Credit Suisse
Następny artykułMedical Inventi otrzymało patent chroniący FlexiOss na terenie Australii
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here