Naga Markets
Notowania USD/CAD z perspektywą kolejnego impulsu wzrostowego Jako, że nadszedł pierwszy piątek nowego miesiąca, czas na publikację danych o zatrudnieniu ze Stanów Zjednoczonych (14:30). Raport NFP za lipiec to kluczowe wydarzenie makro dnia. Choć raport zawsze jest uważnie śledzony przez uczestników rynku, tym razem jest jeszcze ważniejszy, gdyż Fed Chair Powell powiedział, że silny rynek pracy wspiera dalsze zacieśnianie polityki monetarnej.

Para USD/CAD będzie zmienna po publikacji dzisiejszych danych

Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych rosną od kwietnia i w przypadku spowolnienia wzrostu zatrudnienia teza o silnym rynku pracy może stanąć pod znakiem zapytania. Rynek oczekuje, że wzrost zatrudnienia wyniesie 250 tys. Oczekuje się, że dynamika płac spowolni z 5,1% r/r do 4,9% r/r.

Oczekuje się, że para USDCAD będzie zmienna w okolicach godziny publikacji danych, gdyż o 14:30 ukażą się również kanadyjskie dane o zatrudnieniu. W przypadku Kanady rynek spodziewa się wzrostu zatrudnienia o 19.8 tys. oraz wzrostu stopy bezrobocia z 4.9 do 5.0%.

Źródło: xStation5
Źródło: xStation5

Spoglądając na wykres USDCAD na interwale D1 widzimy, że parze udało się zatrzymać ostatnią korektę na strefie wsparcia znajdującej się powyżej poziomu 1.2760. Para ta od ponad roku porusza się w kanale wzrostowym, w związku z czym średnioterminowe perspektywy techniczne są bardziej wspierające dla byków. W przypadku, gdy para przedłuży obecny impuls wzrostowy, pierwszym oporem do obserwacji może być zniesienie 38,2% ruchu spadkowego po pandemii (rejon 1,3020).Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lewa kantor | mbank gpw | develia akcje notowania | tms | wirtualna polska akcje prognozy | ropa brent | famur akcje notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here